Kroužek kytar

 Skupiny jsou do 4 žáků, lekce trvá 50 minut
Máte možnost i solových lekcí, dny a časy výuky jsou ve formuláři níže. Objednejte si svůj den a hodinu a máte místo zaručeno.

Kdo vás bude učit?

S naší paní učitelkou Petrou Vlčkovou se budou děti zábavnou a hravou formou seznamovat s tímto nádherným nástrojem.

Hodiny jsou připraveny tak, že se děti budou učit akordy, rytmus a vydrnkávání, nikoli klasické, ale praktické hře na kytaru. 


Chceme aby se děti naučili na nástroj hrát a bavilo je to i doma. Aby se na hodiny těšili a byli motivováni tím že se naučí další akordy a další písničky které si potom mohou hrát sami pro sebe.

Naše paní učitelka je velmi oblíbená, protože má kamarádský přístup, sama je maminkou 2 dětí a ví jak na ně. Kytara je její životní láska a hraje na ni od 8 let.  dlouholetou hudební praxi, jak hudební tak pedagogickou.  I nadále hraje a zpívá v kapele.   

Kytaru učí posledních 8 let v několika soukromích hudebních školách.

Hru na kytaru prostě bravurně ovládá a se svým nástrojem a láskou k hudbě děti moc hezky motivuje a posouvá dál.

Kdy je nejlepší začít?

Podle posledních vědeckých studií je to s výukou hry na hudební nástroj stejné jako s učením cizího jazyka. Čím dříve se k výuce hry na hudební nástroj přistoupí, tím lepší plynulosti a přirozenosti v dané oblasti dítě dosáhne.

Obecně je odborníky doporučováno, začít s výukou již v předškolním věku, tedy mezi čtvrtým a pátým rokem dítěte. V tomto období je již dítě schopné naplno vnímat, lépe udrží pozornost a je velmi zvídavé.

Vhodné načasování není ovšem závislé pouze na věku dítěte, ale také na jeho celkovém fyzickém a duševním vývoji.

Každé dítě je jiné, jedinečné a ke každému je potřeba přistupovat individuálně. Některé děti trénují sami od sebe, jiné zase potřebují naši podporu.

Dítě by se ke hře na hudební nástroje rozhodně nemělo nutit.

Není dobré ho vést ke hře příliš přísnou disciplínou a tvrdým tréninkem, ale spíše naopak. Nucení do několikahodinového cvičení na nástroje denně, rozčilování se a či stres malého hudebníka spolehlivě odradí. Děti, které nejsou ke hře vedené násilím, si pak nově naučené věci lépe a déle pamatují.

Servis kytary a naladění strun

Nabízíme možnost výměny a naladění strun - hrazeno přímo lektorce

CENA 500 Kč